fbpx

Viskas apie šilumos siurblių oras oras kainą

oras oras kaina

Oras-oras šilumos siurbliai Lietuvoje populiarėja. Tokios iniciatyvos, kaip parama šilumos siurbliams, daro juos finansiškai prieinamesnius. Prieš užsakant šilumos siurblį, verta suprasti nuo ko priklauso oras-oras kaina.

Paruošėme jums oras-oras šilumos siurblių kainų gidą kuris padės tiek lengviau išsirinkti, prižiūrėti, ar bendrai suprasti oras-oras kainodaros principus. Gilinamės į šilumos siurblius oras-oras jau eilę metų, nagrinėjame kaip jie veikia, patys montuojame, analizuojame susijusias išlaidas ir nustatome, ar jūsų namuose ši technologija yra tinkama. Tad visa žemiau pateikta informacija apie oras-oras kainą paremta mūsų patirtimi.

Šiame straipsnyje gilinamasi į visus su oras-oras šilumos siurbliais susijusius kaštus ir rasite informaciją apie:

 • Kiek kainuoja oras-oras šilumos siurblys? Pradžioje apžvelgsime nuo ko priklauso pačio siurblio kaina
 • Šilumos siurblio oras-oras montavimo kaina. Mes pateikiame išsamią informaciją apie išlaidas, įskaitant išankstines įrengimo išlaidas, valstybės paskatas, pvz., katilų modernizavimo programą, metinės priežiūros poreikius.
 • Kiek elektros naudoja šilumos siurblys oras-oras? Sužinokite, kaip šilumos siurblio efektyvumas matuojamas pagal naudingumo koeficientą (Seasonal Coefficient of Performance (SCOP)). Didesnės SCOP vertės rodo geresnį efektyvumą ir elektros energijos taupymą. Rasite formules, pagal kurias apskaičiuojamos galimos eksploatacinės išlaidos, atsižvelgiant į efektyvumo
 • Ar oras-oras šilumos siurblys atitinka mano poreikius? Visa informacija apie privalumus ir trūkumus. Pagrindiniai ištirti privalumai: lengvas montavimas, šildymo ir vėsinimo universalumas, užtikrinantis komfortą ištisus metus, ilgas įrangos tarnavimo laikas iki 15 metų, suderinamumas su esamomis sistemomis, nedideli techninės priežiūros reikalavimai ir aplinkosauginis. Galimi trūkumai: didžiausias efektyvumas priklauso nuo lauko oro temperatūros, Tuo naudojama daugiau elektros energijos, cirkuliuoja dulkių dalelės, o itin šalto klimato šalyse gali prireikti papildomų elementų, tokių kaip šildymo tenas.
 • Ar oras-oras šilumos siurblys yra tinkamas pasirinkimas jūsų namams? Pateikiame rekomendacijas dėl veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti, susijusių su klimato sąlygomis, izoliacijos lygiu, turima lauko erdve įrangai ir galimybe kreiptis į kvalifikuotus.
 • Pirmaujantys oras-oras šilumos siurblių gamintojai. Šilumos siurblių gamintojų apžvalga: šilumos siurblių prekės ženklų apžvalga, kainos, garantijos, efektyvumo įvertinimai ir modelių galimybės. Patarimai, į ką atsižvelgti, kad rastumėte geriausiai jūsų poreikius atitinkančią sistemą.

Kiek kainuoja oras-oras šilumos siurblys?

Pirmiausia apie tai, kas yra oras-oras šilumos siurblys. Šilumos siurblys oras-oras yra šildymo ir vėsinimo sistema, sudaryta iš dviejų pagrindinių komponentų: vidinio bloko ir lauko bloko.

Vidinis įrenginys montuojamas patalpos viduje  ir yra atsakingas už kondicionuojamo oro tiekimą į gyvenamąsias patalpas. Šilumos siurblio oras-oras vidinio bloko pasirinkimas priklauso nuo individualių poreikių,  todėl labai svarbu suprasti, kaip veikia visa sistema.

Yra įvairių tipų oras-oras šilumos siurblių sistemų, dažnai vadinamų oro kondicionieriais, kurių kiekviena pasižymi unikaliomis savybėmis. Vienas iš paplitusių modelių – SPLIT sistema, kurią  sudaro du įrenginiai: vienas patalpoje, kitas lauke.

Yra trys pagrindiniai šilumos siurblių oras-oras vidaus įrenginių tipai:

 1. Prie sienos tvirtinami įrenginiai: Sieniai modeliai yra įvairių dydžių ir spalvų, kad puikiai derėtų prie interjero
 2. Ant grindų statomi įrenginiai: Šie kompaktiški oras-oras šilumos siurbliai idealiai tinka riboto aukščio patalpoms, nes puikiai telpa po palangėmis arba patalpose, kuriose yra aukščio apribojimų.
 3. Kasetiniai – įmontuojami lubose arba kitaip lubiniai šilumos siurbliai oras oras: Jei pageidaujate nepastebimo vidinio įrenginio, paslėptus oras-oras šilumos siurblius galima įrengti pakabinamose lubose, kad jų nesimatytų.

Oras-oras kaina

Norint įsirengti šilumos siurblį oras oras vienoje patalpoje iki 30 kvadratinių metrų įrenginių kainos prasideda vos nuo 800 eurų su montavimo darbais.

Trijų miegamųjų namui Lietuvoje šilumos siurbliai oras-oras paprastai kainuoja nuo 2200 eurų su montavimo darbais.

Palygint, ši kaina yra gerokai mažesnė nei oras – vanduo šilumos siurblio, kuris paprastai kainuoja apie  8000 eurų su montavimo darbais. Tačiau pasinaudojant LEA parama, ši suma gali sumažėt iki 50 procentų.

Šilumos siurblių oras-oras įrengimo išlaidos yra mažesnės, kadangi montavimas yra paprastesnis. Standartinio montavimo kaina su medžiagomis vidutiniškai  siekia 350eur., tuo tarpu oras vanduo montavimavimo kaina prasideda nuo 1000eur. Oras vanduo šilumos siurbliams sumontuoti dažnai reikia papildomų išlaidų pvz. naujiems radiatoriams, jei esamų nepakanka, ir naujiems vamzdžiams, kuriais cirkuliuoja pašildytas vanduo. Dėl to jų įrengimas kainuoja brangiau.

Šilumos siurblio oras-oras montavimo kaina

Šilumos siurblių oras-oras montavimo procesas yra labai paprastas, ypač palyginti su kitais šilumos siurblių tipais. Toks supaprastintas montavimas ne tik taupo laiką, bet ir leidžia sutaupyti lėšų, todėl namų savininkams tai yra patrauklus pasirinkimas.

Norėdami priimti pagrįstą sprendimą, atidžiau apžvelkime konkrečias šilumos siurblių oras-oras įrengimo išlaidas.

Šilumos siurblio oras-oras įrengimo sąnaudų paskirstymas

Svarstant apie šilumos siurblį “oras-oras”, labai svarbu suprasti įrengimo išlaidas. Pateikiame išsamią informaciją apie tai, ko galima tikėtis:

 • Įrenginio kaina vienai 30 kvadratų patalpai: nuo 450 Eur
 • Įrengimo kaina: nuo 350 Eur

Skirtingai nei šilumos siurbliai oras-vanduo, kurių konfigūracija sudėtingesnė, šilumos siurblių oras- oras atveju viskas paprasta. Jiems reikia lauko bloko, kuris išgauna arba atiduoda šilumą iš aplinkos oro, ir vidinio įrenginio, kuris perduoda šilumą arba vėsumą į vidaus patalpas. Toks supaprastintas metodas reiškia, kad jums nereikės investuoti į radiatorius ar plačius vamzdynus, kaip būtų su sistema oras-vanduo.

Kiek elektros naudoja šilumos siurblys oras-oras?

Paimkime šildymo sistemą oras-oras, kurios SCOP yra 3,5, tokiu atveju oras-oras šildymo kaina 60 kvadratų bus apie 720 Eur. Norint efektyviai naudoti šilumos siurblį oras-oras, reikia aiškiai žinoti jo eksploatavimo sąnaudas. Daugiau apie tai skaitykite šiame straipsnyje.

oras oras šildymo kaina 60 kvadratų

Lietuvoje oras oras šilumos siurbliai pripažįstami kaip efektyvūs šildymo būdai, ypač jei juose įrengti  inverteriai, kurie pagerina SCOP ir sumažina nusidėvėjimą.

Šilumos siurbliai “oras-oras” yra tinkami katilų keitimo programos dalyviai, suteikiančios galimybę namų savininkams gauti paramą pradinėms išlaidoms, susijusioms su šilumos siurblio “oras-oras” įrengimu, padengti. Šia nuostata siekiama padidinti šilumos siurblių oras-oras prieinamumą ir ekonominį efektyvumą Lietuvoje.

Ar oras-oras šilumos siurblys atitinka mano poreikius?

Lietuvoje šilumos siurbliai oras-oras paprastai nenaudojami didesniems namams šildyti, nes daugumoje namų ūkių šilumos siurbliai įrengiami naudojant sistemas oras-vanduo. Šilumos siurbliai oras-oras dažniau naudojami mažesnėse patalpose, pavyzdžiui, butuose.

Kituose Europos regionuose oras-oras sistemos yra populiaresnės iš dalies dėl to, kad jos gali ir vėsinti, ir šildyti. Ši dviguba funkcija ypač naudinga šilto klimato regionuose.

Išsirinkti tinkamą šilumos siurblį oras-oras gali būti sudėtinga dėl daugybės gamintojų, kurių kiekvienas turi savų privalumų ir trūkumų. Tačiau svarbu nepamiršti, kad galima rasti tobulą šilumos siurblį unikaliam jūsų namui.

Atlikę tyrimą, perskaitę šilumos siurblių oras-oras apžvalgas, palyginę skirtingų modelių galimybes ir kainas bei nustatę, kokie veiksniai jums svarbiausi, galėsite susiaurinti pasirinkimo galimybes.

Ieškokite gamintojo, kuris atitiktų jūsų prioritetus, pavyzdžiui, efektyvumo klasę, triukšmo lygį, dydį ir išdėstymo lankstumą.

Pasikonsultuokite su kvalifikuotais montuotojais savo vietovėje, kurie gali įvertinti jūsų erdvę ir rekomenduoti idealią sistemą. Tinkamai sumontuotas šilumos siurblys visada užtikrins puikų funkcionalumą ir  patenkins jūsų namų ūkio specializuotus šildymo ir vėsinimo poreikius.

Šilumos siurblių oras-oras privalumai

Šilumos siurbliai oras-oras turi daug privalumų, todėl yra puikus pasirinkimas namų šildymui ir vėsinimui:

 • Lengvas montavimas: Šilumos siurblių oras-oras montavimas yra paprastas procesas, jeigu montavimas yra standartinis ir įrenginys montuojamas tiesiai per sieną. Kitu atveju, kuomet montavimas yra nestandartinis, tuomet reikia turėti daug statybinių ir inžinerinių žinių, kad šilumos siurblys būtų sumontuotas tinkamai ir veiktų nepriekaištingai.
 • Sklandus suderinamumas: Šie šilumos siurbliai lengvai integruojami į namus, kuriuose įrengtos įprastinės šildymo sistemos. Nereikia jokių sudėtingų hidraulinio šildymo sistemų ar papildomų pakeitimų.
 • Ekonomiškas: Šilumos siurbliai oras-oras yra ekonomiškai Dėl paprasto įrengimo nereikia papildomų vamzdynų, todėl įrengimo sąnaudos yra nedidelės.
 • Universalumas: Šilumos siurbliai oras-oras lengvai pereina į vėsinimo režimą ir šiltuoju metų laiku veikia kaip oro kondicionieriai. Kartu su įmontuotomis oro filtravimo sistemomis jie sukuria palankią patalpų aplinką ir gali būti naudojami keliose patalpose vienu metu.
 • Minimali priežiūra: Techninės priežiūros poreikis yra minimalus, dažnai apsiribojama tik kasmetiniu montuotojo patikrinimu, kad būtų užtikrintas nuolatinis optimalus veikimas.
 • Sauga: Šilumos siurbliai oras-oras yra saugus šildymo sprendimas. Skirtingai nei kai kurios kitos sistemos, jie į namų aplinką neskleidžia potencialiai degaus kuro, todėl sumažėja nelaimingų atsitikimų.
 • Tvarumas ir ilgaamžiškumas: Šilumos siurblių oras-oras naudojimas ne tik teikia finansinę naudą, bet ir skatina aplinkos tvarumą. Palyginti su tradiciniais katilais, šios sistemos gali beveik perpus sumažinti elektros energijos suvartojimą. Be to, įspūdingas jų tarnavimo laikas, vidutiniškai 10-15 metų – patvirtina jų naudingumą ilgalaikio tvaraus gyvenimo srityje.

Šilumos siurblių oras-oras trūkumai

Nors šilumos siurbliai oras-oras turi daugybę privalumų, vis dėlto svarbu atsižvelgti ir į jų trūkumus:

 • Priklausomybė nuo sezono: Šie šilumos siurbliai priklauso nuo lauko oro temperatūros. Jie veikia optimaliai efektyviai, kai lauko temperatūra siekia -30 °C, tačiau esant minusinei temperatūrai, pavyzdžiui, nuo -10 °C ar žemesnei, gali padidėti elektros energijos
 • Susirūpinimas dėl dulkių: Kadangi šildymui ir vėsinimui paskirstyti naudojami ventiliatoriai, patalpoje gali cirkuliuoti dulkių dalelės.

Ar oras-oras šilumos siurblys yra tinkamas pasirinkimas jūsų namams?

Vertinant šilumos siurblio oras-oras tinkamumą jūsų būstui, reikia atidžiai apsvarstyti įvairius veiksnius. Pateikiame išsamų vertinimą, kuris padės jums priimti sprendimą:

1.      Namų izoliacija:

Efektyvi izoliacija yra svarbus veiksnys į energijos vartojimo efektyvumą. Ji ne tik sumažina šilumos nuostolius  per sienas, stogą ir langus, bet ir leidžia naudoti mažesnes ir ekonomiškesnes oras-oras šildymo sistemas.

2.      Lauko erdvė:

Svarbiausia, kad būtų pakankamai erdvės išoriniui lauko blokui. Reikiami matmenys turėtų atitikti jūsų energijos poreikius ir įrenginio specifikacijas. Apgalvota vieta užtikrina tinkamą vėdinimą ir oro srautą, taip optimizuojant bendrą našumą.

3.      Klimato aspektai:

Jūsų regiono klimatas turi didelę reikšmę vietovėse, kur žiemos būna atšiaurios ir šaltos, o temperatūra nuolat nukrenta žemiau -20 °C, tuomet šilumos siurbliai iki -30 laipsnių efektyvumo yra protinga strategija, padedanti palaikyti patalpų komfortą ir nepatirti didelių energijos sąnaudų. Priešingai, vidutinio klimato vietovėse, kur žiemos būna švelnios, o vasaros – malonios, oras-oras šilumos siurbliai dažnai yra efektyvus ir idealus pasirinkimas.

4.      Profesionalus montavimas:

Svarstant apie šildymo sistemą oras-oras, būtina kreiptis į kvalifikuotą šildymo sistemų montuotojus. Jų kompetencija yra labai svarbi, kad būtų užtikrintas teisingas montavimas, maksimalus efektyvumas, parinktas  idealus įrenginio galingumas ir kiti parametrai.

Tikimės, kad mūsų išsamus įvertinimas padės jums priimti pagrįstą sprendimą dėl šilumos siurblio oras-oras  tinkamumo jūsų namams.

Pirmaujantys oras-oras šilumos siurblių gamintojai

Sparčiai plečiantis šilumos siurblių pramonei ir didėjant energiją taupančių ir aplinkai nekenksmingų šildymo sistemų paklausai, stiprėja gamintojų konkurencija.

Siekiant rasti geriausius šilumos siurblių oras-oras gamintojus, buvo atlikti išsamūs tyrimai, kruopščiai išnagrinėtos šilumos siurblių oras-oras apžvalgos ir jų kokybė.

 • Daikin oras oras
 • Vidutinė kaina: 1600-4200 eurų
 • Garantija: 3 metai
 • Efektyvumas (SCOP): 5
 • Modelio diapazonas: Ururu Sarara, Perfera, Comfora, Stylish
 • Samsung oras oras
 • Vidutinė kaina: 1050-1750 eurų
 • Garantija: 5 metai
 • Efektyvumas (SCOP): 5
 • Modelių diapazonas: Nordic Airise, Nordic DLX, nordic GEO
 • Gree oras oras
 • Vidutinė kaina: 560-1550 eurų
 • Garantija: 3 metai
 • Efektyvumas (SCOP): Iki 4
 • Modelio diapazonas: Lomo nordic, Amber nordic, Soyal
Viskas apie šilumos siurblių oras oras kainą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų

Prekės Užklausa

0
  Krepšelis
  Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę