fbpx

Oro kondicionierių montavimas

Esame patyrę oro kondicionierių montuotojai, tad iš savo patirties žinome su kokiais iššūkiais galite susidurti montuojant oro kondicionierių. Visada galite užsakyti mūsų montavimo paslaugas, bet jei nusprendėte montuoti patys, pasidalinsime savo patirtimi, į ką reikia atkreipti dėmesį ir kuo skiriasi oro kondicionierių montavimas skirtingų tipų patalpose:

 1. Oro kondicionieriaus montavimo skirtumai SPLIT ir Multi SPLIT sistemoms
 2. Oro kondicionieriaus montavimas individualiuose namuose
 3. Oro kondicionieriaus montavimas bute
 4. Oro kondicionieriaus montavimas balkone, ant stogo ar fasado
 5. Oro kondicionieriaus montavimas komercinėse patalpose
 6. Oro kondicionieriaus montavimo kaina

Oro kondicionieriaus montavimo skirtumai SPLIT ir Multi SPLIT sistemoms

Kondicionierių montavimas yra daug specifinių žinių reikalaujantis darbas. Kondicionieriaus montavimo sudėtingumas priklauso nuo daug veiksnių, o pirmiausiai įsivertinama kokia vėsinimo sistema reikalinga būstui – split ar multi split (vienas išorinis blokas ir keli vidiniai blokai).Nuo to priklausys ir kur bus montuojamas išorinis oro kondicionieriaus blokas – ant fasado, žemės, ant stogo ar balkone.

Split sistema (vienas išorinis ir vienas vidinis blokas) yra paprasčiausias montavimo sprendimas, kuomet įrenginys montuojamas tiesiai per sieną, o vamzdžių trąsa nesiekia daugiau nei 5m. Toks montavimas yra standartinis ir jis trunka apie 3-4 valandas.

Visais kitais atvejais, oro kondicionieriaus montavimas laikomas nestandartiniu ir tokiu atveju reikia priimti daug sprendimų. Taip pat montavimas gali užtrukti ir visą dieną, bei riekės daugiau medžiagų dėl didesnių atstumų nuo išorinio iki vidinių blokų.

Oro kondicionieriaus montavimas individualiuose namuose

Oro kondicinierių montavimas individualiame name yra „lankstus“ procesas, kadangi galima rasti įvairių sprendimų įrenginio montavimo vietai parinkti ir dažniausiai nėra sudėtinga atvėsinti visas norimas patalpas. Taip pat norint įsirengti oro kondicionierų name, jums nereiks kaimynų sutikimų ar projektų, todėl oro kondionieriaus montavimo sprendimus priema namo savinikas ir montuojanti įmonė.

Išorinį oro kondicionieriaus bloką individualiuose namuose galima montuoti ant fasado, žemės arba ant stogo jeigu jis yra plokščias. Vidinius blokus galima rinktis sieninius, lubinius arba konsolinius – jeigu oro kondicionierius reikalingas pvz. palėpėje.

Montuojant multi split sistemas, labai svarbu pasirinkti tinkamaus specialistus, kad jie priimtų kuo estetiškesnį montavimo sprendimą, kadangi montuojant šias sistemas, vamzdžių trąsos yra ilgos ir dažnu atveju gali mažinti vidaus ar namo išorės estetiką. Sprendimų yra tikrai daug, todėl svarbiausiai pasikonsultuoti su specialistais, parinkti optimaliausią įrangą ir tinkamą montavimo vietą.

Oro kondicionieriaus montavimas bute

Naujos statybos butuose dažniausiai jau yra numatytos vietos oro kondicionieriaus montavimui bute, todėl belieka išsirinkti įrangą ir ją montuojančią įmonę. Visai kitaip yra su senos statybos butais ir čia jau kliento pasirinkimai yra šiek tiek suvaržyti.

Pirmiausiai, reiki žinoti, kad oro kondicionieriaus montavimas daugiabučiuose turi atitikti LR daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymą, o reikalavimai oro kondicionieriaus įrengimui gali skirtis nuo to, kokioje savivaldybėje gyvenate. Tad prieš planuojant įsirengti oro kondicionierių, būtina pasikonsultuoti.

Norint įsirengti oro kondicionierių bute ir montuojant įrangą ant fasado, Jums reikės 51 proc. visų namo gyventojų sutikimo ir projekto įrenginio montavimui. Montuojant išorinį bloką ant stogo – reikalingas tik 51 proc. namo gyventojų sutikimas ir tokį sprendimą dažniausiai priema klientai, gyvenantys paskutiniuose daugiabučio namo aukštuose. Montuojant įrangą Jūsų būstui priklausančiame balkone, leidimas nėra reikalingas, todėl šis variantas pasirenkamas dažniausiai.

Oro kondicionieriaus montavimas balkone, ant stogo ar fasado

Priklausomai nuo montavimo vietos, atsiranda skirtingų iššūkių, tad būkite tikri jog apgalvojoteviską.

 1. Montavimas balkone, dažniausiai laikomas standartiniu, todėl jis nereikalauja nei papildomos įrangos nei sunaudojama daugiau medžiagų (jeigu montuojama tik patalpai kurioje yra balkonas). Esminis klausimas – kaip surinkti kondensatą? Šiuo atveju yra siūlomi keli variantai:
  • Kondensatą surinkinėti į indą ir karts nuo karto jį išpylinėti.
  • Montuoti kondensato siurbliuką ir taip nukreipti kondensato nutekėjimą į kanalizaciją , tačiau, kondensato siurbliukas skleidžia papildomą garsą, todėl reikia nuspręsti kuris kondensato surinkimo būdas Jums patrauklesnis.
  • Bene inovatyviausias būdas kondensato surinkimui yra kondensato išgarintojo „vapobox“ montavimas prie oro kondicionieriaus. Tai puikus priedas oro kondicionieriams kuris išgarina kondensatą, todėl klientui nereikia rūpintis jo surinkimu.
 2. Planuojant įsirengti oro kondicionierių ant fasado, reiktų įsivertinti daug dalykų: pirmiausiai kelintame aukšte Jūs gyvenate. Nėra sudėtinga sumontuoti įrangą, jeigu Jūs gyvenate pirmuose daugiabučio namo aukštuose, tačiau jeigu planuojamas montavimas nuo trečio aukšto ir auksčiau, tuomet yra reikalingas keltuvas, todėl reikia įsivertinti ar jis galės privažiuoti prie Jūsų namo, taip pat, ar įmanoma bus tvarkingai paruošti kondensato nubėgimą.
 3. Montavimas ant stogo – tai dar vienas labai pasiteisinantis montavimo metodas, kadangi pastačius išorinį bloką ant stogo, nereikia galvoti kaip surinkinėti kondensatą. Yra daug mitų, kad montuojant oro kondicionierių ant stogo bus pažeista namo stogo danga, todėl dažnai baiminamasi negauti kaimynų sutikimo. Iš patirties galime pasakyti – montuojant oro kondicionierių ant stogo, namo stogas nėra pažeidžiamas nes stogas nėra nei gręžiamas, nei kitaip pažeidžiamas. Vamzdžiai ant stogo pravedami per ventiliacijos angas, o išorinis blokas pastatomas ant specialių laikiklių ar padų, tad montavimas ant stogo yra geras sprendimas.

Oro kondicionieriaus montavimas komercinėse patalpose

Šiai dienai oro kondicionieriaus įrengimas jau yra įprastas sprendimas statant tiek naujos statybos namus, tiek senos statybos butuose ar kitose patalpose. Taip pat ir su ofisais, kavinėmis ar sodybomis, kurios jau neįsivaizduotų darbo be oro kondicionieriaus, kadangi personalui yra labai svarbus komfortas, o taip pat darbo aplinka turi atitikti higienos normas kurias reglamentuoja Lietuvos higienos norma HN 69:2003.

Higienos normoje yra aiškiai nurodytos ribos kokia oro temperatūra patalpose turi būti tiek žiemos tiek vasaros metu, todėl darbdaviai turi užtikrinti tinkamas darbo sąlygas-šiuo atveju komfortišką oro temperatūrą. Vis dėl to, žmonės kurie vis dar svarsto dėl oro kondicionieriaus įsirengimo, kartais atidėlioja šį klausimą, kadangi yra daug mitų, tokių kaip, kad kondicionierius yra prabangos prekė, arba montuojant įrangą reikia daryti viso būsto kapitalinį remontą. Taip nėra, o kaip matysite žemiau, montavimo kaina taip pat yra prieinama.

Oro kondicionieriaus montavimo kaina

MB „Karšti vėjai“ įmonėje oro kondicionieriaus montavimas kainuoja 350 EUR su visomis medžiagomis, kuomet įrenginys montuojamas tiesiai per sieną. Kitais atvejais, reikia įvertinti keletą dalykų, kurie įtakoja montavimo kainą:

 • Montavimo vieta – stogas, balkonas, fasadas, bendra aukštis kuriame yra montuojamas oro kondicionierius;
 • Medžiagų sunaudojimas – kiekvienu atveju jis gali būti skirtingas taip pat gali būti reikalingi papildomi priedai tokie kaip kondensato siurbliukas.
 • Taip pat kainą lemia montavimo sudėtingumas. Kuo sudėtingesnis montavimas, tuo tikėtina jis kainuos brangiau, nes užtruks daugiau laiko dėl pastangų estetiškai sumontuoti įrangą.

Ekonominės klasės oro kondicionierių iki 30 m2 patalpai galima įsirengi už maždaug 850 eur. Visais kitais atvejais, kaina skaičiuojama individualiai, todėl pirmiausiai kainai nusakyti, montuojančiai įmonei reikia įvertinti Jūsų būsto planą arba atvykti į apžiūrą. Montavimo vietoje parenkama ir įranga ir įvertinamos oro kondicionieriaus montavimo galimybės.

Dar vienas svarbus oro kondicionieriaus kainos aspektas – garantijos darbams bei įrangai. Internete galima rasti daugybę „pigių“ pasiūlymų tiek įrangai, tiek montavimo darbams. Tačiau sumokant pinigus pavieniams asmenims siūlantiems pigias paslaugas neretai tenka nusivliti, kadangi po įrangos montavimo galite likti be Jums priklausančių garantijų. Sumontavus įrangą, yra suteikiama garantija įrenginiui, pagal kiekvieną gamintoją indviduliai, tačiau garantija dažnu atveju gali negalioti, jeigu įrangą sumontuoja nekvalifikuoti darbuotojai, o tokių „montuotojų“ internete apstu.

Būkite atsargūs, jeigu montuojantis asmuo Jums negali pateikti sąskaitos faktūros, arba jeigu jis negali užtikrintai atsakyti į visus Jūsų užduodamus klausimus. Renkantis profesionalius montuotojus, būsite užtikrinti dėl kokybiško įrangos veikimo bei garantijų somontuotai įrangai ir atliktiems darbams.

 

Užpildykite žemiau pateiktą formą ir susisieksime su Jumis artimiausiu metu​

Į viršų

Prekės Užklausa

0
  Krepšelis
  Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę