fbpx

Saulės elektrinių montavimas – svarbiausia informacija

Saulės elektrinės montavimas

Turime patirtį montuojant saulės elektrines, tad pasidalinsime svarbiausia ir naudingiausia informacija apie Saulės elektrinių įrengimą:

Saulės elektrinės montavimo kaina

Nuo to laiko kai APVA pradėjo teikti paramas saulės elektrinių įrengimui, saulės elektrinių pasiūla rinkoje išaugo žaibiškai, taip pat sparčiai augo ir saulės elektrinių montavimo paslaugas teikiančių įmonių ar pavienių asmenų.

Dėl šių priežasčių, 2024 m. galime džiaugtis ženkliai atpigusiomis saulės elektrinių kainomis, taip pat ir saulės elektrinių montavimo paslaugų kainomis. Palyginimui, 2023 m. 10kW vidutinio segmento elektrinės įrengimas su montavimo darbais žmogui vidutiniškai kainavo apie 7000 Eur 2024 m. kaina nukrito ir 10kW elektrinė šiai dienai vidutiniškai kainuoja apie 3000 Eur (pasinaudojus APVA parama).

Saulės elektrinės montavimo paslaugų vertinimas

Ieškant „geros“ saulės elektrinių montavimo kainos, svarbu užsitikrinti montavimo kokybę.

Būsimi saulės elektrinių savininkai, kreipiasi į gausybę įmonių, montuojasi patys, o dažniausiai pasirenka pigiausią jiems siųstą pasiūlymą. Taigi, į ką reikia atkreipti dėmesį gavus saulės elektrinės montavimo pasiūlymą, kuriame būtų nurodyta visa detali informacija? Šiuo atveju labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kas nurodyta gautame saulės elektrinės montavimo pasiūlyme.

Pirmiausiai, pasiūlyme turi atsispindėti šie elementai:

  • saulės modulių efektyvumas ir garantijos,
  • inverterio garantija,
  • montavimo konstrukcija.

Kiti labai svarbūs elementai kurie dažniausiai nėra minimi pasiūlyme, tačiau yra labai rekomenduojami siekiant saugaus saulės elektrinės eksploatavimo yra:

  • viršįtampių apsaugos,
  • saugikliai,
  • įžeminimas.

Dažniausiai šie papildomi elementai nebūna įtraukti į pasiūlymą, kas nėra sąžininga kliento atžvilgiu. Jeigu šie elementai pasiūlyme neatsispindi, būtinai dar kartą pasvarstykite ar tikrai norite turėti ne saugią, bet pigią elektrinę, o jeigu apie šiuos elementus net nežinojote, būtinai pasiteiraukite rangovų, apie šių papildomų elementų svarbą ir kainas.

Saulės elektrinės montavimo eiga

Norint gauti saulės elektrinės montavimo pasiūlymą, pirmiausiai ją montuojančiai įmonei reiktų pateikti pvz. būsto stogo planą (jeigu planuojama saulės elektrinė ant stogo) ir prisijungimo sąlygas. Gavus šiuos duomenis, Jūs gausite preliminarų pasiūlymą ir jeigu jis Jums priimtinas, tuomet galima montuoti saulės elektrinę.

Atvykę montuotojai darbus pradeda nuo laikančiųjų konstrukcijų tvirtinimo, tuomet ištiesia reikiamus kabelius ir sumontuoja saulės paneles. Tuomet montuojamas skydelis su apsaugom, inverteris ir jeigu reikia – įrengiamas įžeminimas. Trumpas viaizdo įrašas kaip saulės elektrinę montuojame mes:

Po visų rangos darbų, atestuotas elektrikas, sukalibruoja inverterį ir pateikia rangovo deklaraciją skirstomųjų tinklų operatoriui. Tuo tarpu rangovas paruošia visus reikiamus dokumentus, susijusius su saulės elektrine APVA paramai gauti ir pateikia juos klientui. Po keleto dienų klientas iš ESO sulaukia laiško su patvirtinimu, kad galimas elektrinės įjungimas ir eksploatavimas.

Kiek laiko užtrunka saulės elektrinės montavimas?

Daugelis tiki, kad labai svarbu saulės įrengimo greitis t.y. saulės elektrinės įrengimas per pusdienį ar vieną dieną. Čia reiktų suklusti ir labai aiškiai įsivertinti situaciją. Per vieną dieną tikrai galima įrengti 5kW saulės elektrinę, tačiau pvz. 10 kW saulės elektrinės įrengimas montuojant 3 žmonių brigadai gali užtrukti iki 2d. 

Elektrinės montavimo sudėtingumas priklauso nuo aukščio kuriame montuojama, stogo dangos, stogo statumo, oro sąlygų ir kitų elementų. Kitas svarbus aspektas, montuotojų atsakingumas. Montuotojai turi ne tik elektrinę sumontuoti tvarkingai, tačiau ir nepažeisti stogo dangos, laidus sumontuoti pagal saugos reikalavimus.

Montuojame saulės elektrinę

Deja, socialiniuose tinkluose kone kasdien mirga internautų pasidalinimai nuotraukomis „greito“ montavimo rezultatais, kuomet yra „paliekami“ sulamdyti stogai, nepritvirtinti, kabantys laidai ar moduliai sumontuoti nesilaikant gamintojo rekomendacijų. Tai yra greito montavimo ir nekompetencijos rezultatai, todėl rangovais reiktų rinktis patikimas įmones, kurie gali atsakyti į visus Jūsų užduodamus klausimus ir pateikti montavimo pavyzdžių.

Parama saulės elektrinėms 2024 metais

Pirmiausiai reikia gauti ESO prisijungimo sąlygas – tai reiškia, kad yra pildoma paraiška ESO, dėl galimybės įsirengti saulės elektrinę prijungiant ją prie elektros tinklų. Gavus teigiamą atsakymą, kad galima jungtis prie elektros tinklų, tuomet galima pretenduoti į APVA paramą saulės elektrinei.

Tačiau prisijungimo sąlygos, kuo toliau tuo sunkiau gali būti patvirtinamos kadangi didėjant saulės elektrinių savininkų skaičiui, ne visi patenka į „laimingųjų“ sąrašą ir jų prašymas gali būti atmestas.  Taip yra todėl, kad elektros linijose, ne visada pakanka galingumo prijunti naujas saulės elektrines. Paprastai sakant, kuo daugiau turite kaimynų kurie jau yra įsirengę saulės elektrines, tuo mažėja tikimybė, kad Jums bus išduotos sąlygos (be papildomos įmokos) įrengti savo saulės elektrinę.

Negavus sąlygų įsirengti saulės elektrinę, arba jeigu gautos sąlygos Jūsų netenkina, lieka opcija įsirengti saulės elektrinę su kaupikliais netiekiant elektros į tinklus, tačiau toks variantas yra ganėtinai brangus.

Taigi, jeigu vis dar svarstote apie saulės elektrinės įsirengimą, pirmiausiai reiktų kreiptis į ESO dėl prisijungimo sąlygų. Gavus teigiamą atsakymą per 90 kalendorinių dienų reikia pasirašyti sutartį ir tuomet Jums bus skirtos 273 kalendorinės dienos įsirengti saulės elektrinę.

Turite klausimų? Mielai Jus pakonsultuosime. Susisiekite pildydami paraišką – gauti saulės elektrinės pasiūlymą arba telefonu +370 603 18385.

Į viršų

Prekės Užklausa

0
    Krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę