fbpx

Šilumos siurblio montavimas

Šilumos siurblio montavimas

Savo veiklą pradėjome būtent nuo šilumos siurblių montavimo. Statybos inžinerijos studijos, 10 metų patirtis statybų sektoriuje bei orlaivių šaltkalvių praktika mūsų komandai greitai leido užsitikrinti gerą vardą šilumos siurblių montavimo srityje. Savo patirtį praplėtėme į oro kondicionierių montavimo ir saulės elektrinių montavimo sritis. Kadangi daugelis klientų domisi šilumos siurblių montavimo eiga, žemiau dalinamės informacija apie oras oras montavimo specifiką.

Žemiau rasite informaciją apie:

 1. 5 svarbiausi dalykai prieš montuojant oras oras šilumos siurblį
 2. Oras oras montavimo eiga
 3. Dažnai užduodami klausimai apie oras oras montavimą
 4. Šilumos siurblio montavimo įrašas

5 svarbiausi dalykai prieš montuojant oras oras šilumos siurblį

 1. Pasirinkite teisingą šilumos siurblio galingumą. Prieš įsigyjant ir montuojant šilumos siurblį, svarbu pasirinkti tinkamą oras oras šilumos siurblio modelį. Atsižvelkite į savo patalpos dydį ir šilumos siurblio oras oras galios reikalavimus. Labai svarbu atkreipti dėmesį į gamintojo pateikiamus šilumos siurblio oras oras galios parametrus kurie pateikiami prie kiekvieno modelio.

  Renkantis įrenginius yra pateikiami pvz. tokie rodikliai: Samsung Nordic Geo 3,5/4,0kW. Dažnai yra painiojama, kad šie du rodikliai reiškia elektros suvartojimą, tačiau taip nėra. Pirmasis – 3,5kW nurodo nominalią vėsinimo galią, tuo tarpu antras skaičius – 4,0kW nurodo nominalią galią šildyme, kuris ir yra aktualus renkantis oras oras sistemą šildymui.

  Taigi, įrenginiai ir jų galingumas yra pasirenkamas pagal būsto kvadratūrą ir būsto klasę. Žemiau pateikiame kaip reiktų apskaičiuoti reikalingą įrenginio galią ŠILDYMUI:
 • A+ klasės namas-  20W/m2
 • A klasė – 35W/m2
 • B klasė – 60W/m2
 • Likusioms žemesnėms klasėm skaičiuojama 100W/m2
 1. Šilumos siurblio oras oras montavimo vieta. Tiek vidaus, tiek išorės blokai turi būti montuojami atsižvelgiant į aplinkos sąlygas. Pavyzdžiui, išorės blokas neturėtų būti montuojamas ten, kur yra daug dulkių, purvo ar kitų medžiagų, kurios gali užkimšti ar sutrikdyti įrenginio veikimą. Taip pat svarbu užtikrinti, kad išorės blokas būtų apsaugotas nuo tiesioginių saulės spindulių ir stiprių vėjų.

  Montuojant išorinį bloką, reikia atkreipti dėmesį į kondensato lašėjimą, kuris virsta ledu. Tai reiškia, kad išorinis bloko nerekomenduojama montuoti pvz. šalia įėjimo durų, laiptų takelių ir kt. Kur išbėgęs kondensatas virs ledu ir sukels diskomfortą namų fasado aplinkoje.

  Vidiniam blokui optimaliausia parinkti tokią vietą, kad oras išeinantis iš įrenginio pasiskirstytų tolygiai patalpoje ir nepūstų oro tiesiai į žmones pvz. į sofą, kur gali būti leidžiama daug laiko.

  Be abejo, šiuo metu yra inovatyvių įrenginių, kurie oro srautą reguliuoja automatiškai, tokiu atveju yra daugiau galimybių montuoti oras oras sistemą Jums patogioje vietoje.
 1. Šilumos siurblio montavimo garantija. Yra daug įmonių ar fizinių asmenų, montuojančių šilumos siurblius. Pasirinkite saugų variantą ir būkite tikri kad jums suteiks montavimo darbų garantiją. Žinoma, jau įrengtų objektų pavyzdžiai ir jų savininkų atsiliepimai yra svarbūs.
 2. Priežiūra ir oro srauto užtikrinimas. Įsitikinkite, kad oro srautas į šilumos siurblį nėra blokuojamas. Tai reiškia, kad aplink išorės bloką turi būti pakankamai vietos oro cirkuliacijai. Reguliariai tikrinkite ir valykite filtrus, kad užtikrintumėte efektyvų siurblio veikimą.
 3. Atitiktis teisės aktams. Prieš pradėdami montavimo darbus, įsitikinkite, kad jūsų šilumos siurblio įrengimas atitinka visus vietos statybos kodeksus ir teisės aktus, ypač jei įrenginėjate oras-oras bute. Tai gali apimti tam tikrus atstumus nuo sienų ar kitų struktūrų, taip pat specialius reikalavimus dėl elektros instaliacijos.

Oras oras montavimo eiga

Šilumos siurblio montavimas atliekamas kelias etapais:

 1. Pasiruošimo etapas, kurio metu prasivedamos komunikacijos, t. y. angos gręžimas – šiluminiams vamzdeliams, elektros laidui ir kondensato vamzdelio išvedimui.
 2. Įrenginio montavimo etapas, kurio metu montuojami vidinis ir išorinis blokai.
 3. Įrenginio paleidimo etapas, kurio metu jungiamas ir tikrinamas įrenginio veikimas.

Sienos išmatavimai

Reikalinga išmatuoti sienos plotį ir aukštį (jeigu planuojate įrangą montuoti išcentruotai), kurioje planuojate įdiegti šilumos siurblį oras oras. Tai padės Jums pasirinkti tinkamą vietą ir parengti montavimo vietos pagrindą. Išmatuokite sienos plotį nuo vieno krašto iki kito ir užsirašykite šiuos matavimus.

Išorinio oras oras bloko montavimo vietos parinkimas

Išorinis šilumos siurblio oras oras gali būti montuojamas ant sienos, žemės arba ant stogo. Jeigu pasirenkama išorinį bloką montuoti ant žemės, tuomet svarbu žinoti, kad išorinį bloką, rekomenduojama montuoti maždaug 40cm nuo žemės. Svarbiausia, jog šilumos siurblys liktų apsaugotas nuo sniego ir būtų tinkamas kondensato nubėgimas.

Montavimui ant žemės svarbu pasirinkti arba paruošti tinkamą stabilų pagrindą: pvz. plytelės, trinkelės ar specialiai išbetonuotas pagrindas ne mažesnis nei 60x80cm., kad tilptų montuojamas laikiklis. Montuojant išorinį bloką ant sienos, svarbu tvirtai pritvirtinti, kadangi išorinis įrenginys yra labai sunkus.

Išorinio bloko vieta

Laikiklių montavimas

Kitas žingsnis yra dėti montavimo laikiklius ant sienos. Montavimo laikikliai padės užtikrinti oro kondicionieriaus stabilumą ir tvirtumą. Sekite gamintojo instrukcijas ir nustatykite montavimo laikiklius pagal išmatuotą plotį ir aukštį. Montuokite laikiklius tvirtai, kad jie nejudėtų.

Angos vamzdžių sistemai gręžimas

Atsakingiausias momentas yra tinkamai pragręžti ertmę vamzdžių išvedžiojimui. Angos diametras ir matmenys yra nurodyti gaminio montavimo instrukcijoje. Dažniausiai gręžiama 50-60mm diametro. Reikia paminėti, kad gręžti reikia su nuolydžiu, ne mažiau 20, kad nubėgtų kondensatas.

Angos vamzdžių sistemai gręžimas

Šaltnešio vamzdelių paruošimas ir vidinio bloko montavimas

Ant šaltnešio vamzdelių turi būti uždedamos veržlės ir valcuojami galai. Tuomet vamzdeliai yra paruošti ir turi būti prakišti per sieną. Šiuo metu jau galima montuoti vidinį bloką. Jis užkabinamas ant laikiklių ir atlenkiamas 30 laipsnių kampu, kad liktų pakankamai vietos sujungti vamzdžiams, kabeliui ir juos izoliuoti. Visa tai atlikus, galima pritvirtinti vidinį bloką prie sienos.

Išorinio oras oras bloko montavimas

Tiek montuojant išorinį bloką ant žemės, tiek ant sienos priklausomai nuo gamintojo instrukcijų, išorinis blokas turi būti montuojamas nuo 15 iki 30 cm. atstumu nuo sienos. Išorinis blokas pritvirtinamas prie laikiklio ir sujungiami šaltnešio vamzdžiai.

Vamzdžiai yra užpildomi azoto dujomis, tokiu būdu yra patikrinamas sistemos sandarumas. Jeigu azoto dujų nuotėkio nėra, tuomet sistema yra vakuumuojama, pašalinant deguonį ir drėgmę iš vamzdžių. Po vakuumavimo, atsukami vožtuvai ir paleidžiamos freono dujos. Kiaurymė yra užsandarinama specialiomis putomis.

Oras oras šilumos siurblio sumontavimo testavimas

Po šių darbų, sistema yra paruošta veikimui, tuomet yra tikrinamas šilumos siurblio oras oras darbas visuose rėžimuose. Šilumos siurblys paruoštas eksploatacijai, jeigu prietaisas dirba sklandžiai, nevibruoja korpusas ir nesigirdi jokie pašaliniai garsai.

Sumontavimo testavimas

Aprašyme apžvelgtas standartinis šilumos siurblio oras oras montavimas, tačiau dažnu atveju standartinio montavimo nepakanka. Tais atvejais kuomet vamzdžių trąsa yra ilgesnė nei 5m., montuojama ant stogo ar reikalinga papildoma įrangą (pvz. keltuvas), montavimas yra nestandartinis ir kiekvienas oras oras montavimas vertinamas individuliai.

„Karšti Vėjai“ atveju, po oras oras šilumos siurblio montavimo darbų, klientas pilnai apmokomas naudotis prietaisu, paliekama pilna naudojimosi instrukcija ir suteikiama garantija. Kylant klausimams visada galima kreiptis į mūsų kondicionierių montavimo specialistus, kurie atsakys į visus rūpimus klausimus.

Dažnai užduodami klausimai apie oras oras montavimą

Kokia šilumos siurblio oras oras montavimo kaina?

Standartinio vieno įrenginio oras oras montavimo kaina yra 350 eur. su medžiagomis, kai montuojama tiesiai per sieną ir trasos ilgis ne ilgesnis kaip 5 m., kitais atvejais kaina nustatoma individualiai. Daugiau skaitykite šiame straipsnyje – oras-oras kaina.

Kas yra kondensato siurbliukas ar jis visada reikalingas?

Kondensato siurbliukas yra prietaisas skirtas išpumpuoti kondensatą tokiais atvejais kuomet nėra galimybės kondensato išvesti su nuolydžiu, todėl jis montuojamas ne visais atvejais. Patyrę meistrai visuomet stengsis rasti sprendimų montuoti oras oras sistemas be siurbliuko, kadangi jis skleidžia didesnį garsą ir klientui kainuoja papildomus pinigus. Visgi, jeigu kitos išeities nėra ir nuolydžio nuvesti nėra galimybės, siurbliukas privalo būti sumontuotas ir taip klientui išlaidos padidėja nuo 50 iki 250 eur.

Ar oras oras montavimui suteikiamos garantijos?

Oras oras montavimo darbams renkantis įrangą mūsų įmonėje garantija yra suteikiama 2 metams. Kai montuojama naudotą įrangą ar įsigytą iš kitų šaltinių, tuomet garantija yra netaikoma, nes nėra garantijų dėl Jūsų įsigytos įrangos kokybės.

Kiek laiko užrunka šilumos siurblio montavimo darbai?

Šilumos siurblio oras-oras montavimo darbai kiekvienu atveju gali trukti skirtingai. Standartinis montavimas kai montuojama tiesiai per sieną vidutiniškai užtrunka 3–4 val. Montuojant įrenginius pvz.: ant stogo, esant poreikiui gręžti per kelias sienas ar montuojant monolitiniuose pastatuose – vieno įrenginio montavimas gali užtrukti 6 val. ir ilgiau.

Kokios medžiagos reikalingos šilumos siurblio oras oras montavimui?

Reikia pagalvoti apie šiuos daiktus:

 • Variniai vamzdeliai;
 • Komunikacinis kabelis;
 • Maitinimo kabelis;
 • Drenažo vamzdis;
 • Išorinio bloko laikiklis (vidinio bloko laikiklis būna įrenginio komplekte);
 • Anti kondensacinė juosta;
 • Anti vibracinės pagalvėlės;
 • Sandarinimo putos;
 • Inkariniai varžtai.

Šilumos siurblio montavimo įrašas

Užpildykite žemiau pateiktą formą ir susisieksime su Jumis artimiausiu metu​

Į viršų

Prekės Užklausa

0
  Krepšelis
  Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę