fbpx

Split ir Multi Split sistema: kuo jos skiriasi?

split ir multi split oro kondicionieriai

Renkantis oro kondicionierių ar šilumos siurblį oras-oras reikia žinoti, kad jie skirstomi į dvi grupes: SPLIT ir Multi SPLIT sistema. SPLIT tipo ir Multi SPLIT tipo įrenginiams priskiriami oro kondicionieriai bei šilumos siurbliai oras-oras.

Kas yra SPLIT sistema?

SPLIT – tai sistema, turinti vidinį ir išorinį blokus. Ši sistema nereikalauja didelių investicijų, pasižymi lengvu montavimu ir eksploatacija. Sistema patogiai valdoma nuotoliniu būdu. Tačiau, jeigu reikia šildyti ar vėsinti kelias patalpas, reikia atidaryti duris, kad oras cirkuliuotų po kambarius, arba kiekviename iš jų įrengti atskiras SPLIT sistemas su atskirais išoriniais ir vidiniais blokais.

Kas yra Multi SPLIT sistema?

Multi SPLIT sistema – tai individuali, tam tikram objektui pritaikyta kondicionavimo sistema, kurios esmė – vienas išorinis blokas, prie kurio galima prijungti keletą vidinių blokų. Visa tai sudaro sąlygas vėsinti arba šildyti daugiau atskirų patalpų vienu metu. Ir turėti mažiau išorinių įrenginių. Multi SPLIT sistema galima vėsinti ir šildyti kelias atskiras patalpas skirtingų temperatūrų režimais. Ši sistema leidžia kontroliuoti kiekvieno bloko veikimą, nekeičiant kitų blokų veikimo. Tačiau renkantis Multi SPLIT sistemą reikia atsižvelgti į tai, kad kuo daugiau vidinių blokų reikia – tuo galingesnio ir atitinkamai brangesnio reikia išorinio bloko.

Kuo skiriasi Split ir Multi Split sistemos?

Pagrindinis skirtumas tarp SPLIT ir Multi SPLIT sistemų, jog įrengiant Multi SPLIT sistemą prie vieno išorinio bloko galima jungti keletą vidaus blokų. Visa kita veikia taip pat: siurblys ima orą iš lauko ir jį vėsina arba šildo tiekdamas jį į patalpos vidų.

Multi SPLIT sistemos efektyvumas geriausias iki -22 laipsnių. Štai kodėl ši sistema labiau rekomenduojama renkantis pagrinde vėsinimui arba papildomam šildymui, arba ne nuolat gyvenamoms patalpoms, kuomet užklupus dideliems šalčiams patalpose nesilankoma. Tuo tarpu  pagrindiniam šildymui rekomenduojamos SPLIT sistemos, nes efektyviai šildyti gali net iki -35 laipsnių.

Split ir Multi Split sistemų technologijų išskirtinumai

Tiek SPLIT tiek Multi SPLIT prietaisų pažangios technologijos leidžia sukurti didelį efektyvumą, optimalų komfortą, aplinkos apsaugą ir pilną nuotolinę kontrolę tiek šildant, tiek vėsinant patalpas:

  • Vidiniai blokai nuo A+ iki A+++ klasės ženkliai sumažina energijos suvartojimą;
  • Išplėstinės funkcijos įrenginiuose tokios, kaip pagreitintas aušinimas, jutikliai, reaguojantys į žmonių buvimo vietą – leidžia lengviau pasiekti norimą komfortą;
  • Abiejose sistemose naudojamas R-32 šaltnešis, kas sumažina CO2 išmetimą į aplinką;
  • Sistemose sumontuotos komfortą palaikančios funkcijos: oro išvalymo nuo dulkių, kvapų ir bakterijų, oro judėjimo, paskirstymo ir automatinio temperatūros-drėgmės reguliavimo;
  • Pilnai ir patogiai kontroliuojamos nuotoliniu būdu. Wi-Fi valdomos tiek „iOS“, tiek „Android“ turinčiuose įrenginiuose.

Ką svarbu žinoti?

Klaidinga manyti, kad Multi SPLIT sistemos (montuojant vieną išorinį ir kelis vidinius blokus) yra pigesnis variantas negu montuoti atskiras SPLIT sistemas. Dažnu atveju montuojant Multi SPLIT sistemas, darbų sąmata gaunasi didesnė. To priežastis gali būti didesni atstumai nuo išorinio iki vidinių blokų ir sunaudojama daugiau medžiagų. Taip pat svarbu žinoti, kad atsiradus gedimui pvz. Multi SPLIT sistemos išoriniam blokui, jūs galite netekti šildymo arba vėsinio visose patalpose, tuo tarpu kai sumontuojamos SPLIT sistemos, vieno įrenginio gedimo metu, jūs neteksite komforto tik vienoje patalpoje, tačiau sėkmingai bus šildomos-vėsinamos kitos patalpos. Taip pat montuojant SPLIT sistemas yra išlaikomas maksimalus estetinis patalpų ir fasado grožis, nes dažnu atveju montuojama tiesiai per sieną ir nereikia naudoti daug apdailų, tačiau neišvengiama daugiau išorinių blokų ant fasado ar stogo.

Taigi, kokią sistemą pasirinkti ir kokia tinkamiausia jūsų būstui, geriausiai įvertins profesionalūs montuotojai, todėl visais atvejais siekiant rasti optimaliausią sprendimą, rekomenduojama pasikonsuluoti su specialistais. Karšti Vėjai gali jus pakonsultuoti šiais klausimais.

Split ir Multi Split sistema: kuo jos skiriasi?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų

Prekės Užklausa

0
    Krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę