fbpx

Parama šilumos siurbliams 2024 metais

Parama-silumos-siurbliams-2024

 

Nauja parama 2024 m. birželio mėn.

2024 metų birželio mėnesį numatyta nauja parama šilumos siurbliams iš Europos Sąjungos lėšų. Numatomi 4 kvietimai:

 1. Biomasę naudojančių katilų keitimas namų ūkiuose (Vilniaus regionas), 5 mln. Eur.
 2. Biomasę naudojančių katilų keitimas namų ūkiuose (Vidurio ir Vakarų Lietuvoje), 13 mln. Eur.
 3. Iškastinį kurą naudojančių katilų keitimas namų ūkiuose (Vilniaus regionas), 3 mln. Eur.
 4. Iškastinį kurą naudojančių katilų keitimas namų ūkiuose (Vidurio ir Vakarų Lietuvoje), 9 mln. Eur.

Kvietimų galiojimos laikas numatytas iki 2024 m. lapkričio mėn. Paraiškas reikės teikti Lietuvos energetikos agentūrai (LEA). Jūsų patogumui atmintinę PDF formatu rasite šioje nuorodoje – parama šilumos siurbliams. Konsultacijas paramos katilų keitimui klausimais galite gauti tiesiai iš LEA: tel. +370 5 230 3312 (darbo dienomis 8:00-12:00 val.), el. p. katilukeitimas@ena.lt.

Paraiškos pildymo vaizdo instrukcija pateikiama žemiau:

 

Parama šilumos siurbliams 2023 metais

2023 metais kompensacija priklausė nuo įrengiamo šilumos siurblio tipo ir galios. Pavyzdžiui, kompensacija už gruntas/vanduo šilumos siurblius su integruotu boileriu preliminariai svyravo nuo ~3000 eurų už 4 kW sistemą iki ~9000 eurų už 18 kW sistemą. Oras/vanduo šilumos siurbliams su integruotu boileriu kompensacija svyravo nuo ~2000 eurų už 4 kW sistemą iki ~5000 eurų už 18 kW sistemą.

Finansavimas sudarė iki 50% tinkamų išlaidų ir buvo 3 esminės paraiškos sąlygos:

 1. Statybos darbai pastate turi būti pabaigti ir pastatas turi būti įtrauktas į VĮ Registrų centro Nekilnojamojo turto registrą ne mažiau kaip penki metai iki paraiškos teikimo datos.
 2. Naujai pastatyti ar statomi namai šiai paramai nėra tinkami.
 3. Pastatas negali būti prijungtas prie centralizuotos šilumos tiekimo sistemos.

Paraiškų pridavimo procesas buvo organizuojamas per Lietuvos energetikos agentūros (LEA) platformą. Pareiškėjai turėjo pateikti prašymą elektroniniu būdu, įskaitant visus reikalingus dokumentus ir įrodymus, patvirtinančius atitikimą nustatytiems kriterijams. Procesas taip pat apėmė finansinių sąlygų, pastato būklės ir nuosavybės teisių patikrinimą.

 

Procesas gauti parama šilumos siurbliams 2023 metais

Procesas apėmė šiuos žingsnius:

 1. Paraiškos Pildymas: Gyventojai, norintys gauti paramą, turėjo užpildyti elektroninę paraiškos formą, kuri buvo prieinama LEA interneto svetainėje nuo kvietimo teikti paraiškas pradžios. Svarbu buvo pateikti visus reikalaujamus dokumentus, įskaitant nekilnojamojo turto, kuriame planuojama įrengti šilumos siurblį, unikalų numerį ir, jei taikoma, „Vieną įmonę“ deklaraciją.
 2. Dokumentų Teikimas: Reikėjo pateikti papildomus dokumentus, tokius kaip keičiamo katilo fotonuotrauką, jei to paprašytų LEA. Tai leido įvertinti paraiškos atitikimą visiems keliamiems reikalavimams.
 3. Paraiškų Atranka: Visos pateiktos paraiškos buvo vertinamos pagal tęstinės atrankos principą, remiantis Energetikos ministerijos patvirtintomis projektų finansavimo sąlygomis ir kvietimo reikalavimais. Tik atitinkamos sąlygas paraiškos buvo patvirtinamos ir skiriamas finansavimas.
 4. Finansavimo Pradžia: Įrengimo veiklas galima buvo pradėti nuo projekto finansavimo sąlygų aprašo patvirtinimo dienos. Svarbu buvo, kad PVM sąskaita faktūra arba įsigijimo ir montavimo perdavimo-priėmimo aktas būtų išduotas ne ankstesnės kaip nustatyta projekto finansavimo sąlygose dienos.

Susisiekite ir mielai pakonsultuosime įvairiais šilumos siurblių klausimais.

Parama šilumos siurbliams 2024 metais

10 minčių apie “Parama šilumos siurbliams 2024 metais

 1. Ar galima gauti paramą šilumos siurbliui oras-vanduo daugiabuciame name?aciu

  1. Sveiki. Lietuvos energetikos agentūra nurodo, kad parama šilumos siurbliams bus teikiama individualiems namams, dvibučiams ir sodo namams: paraiškas kompensacijai (dotacijai) gauti gali teikti Lietuvos gyventojai (namų ūkiai) nuosavybės teise valdantys nekilnojamo turto objektą – individualų (vienbutį / dvibutį) arba sodo namą, neprijungtą prie centralizuotos šilumos tiekimo sistemos. Daugiau informacijos jų puslapyje: https://www.ena.lt/inpa-katilokeita/

 2. Sveiki,nesupratau – “1 punkto-salygos .Statybos darbai pastate turi būti pabaigti ir pastatas turi būti įtrauktas į VĮ Registrų centro Nekilnojamojo turto registrą ne mažiau kaip penki metai iki paraiškos teikimo datos.” cia sildymo sistema isirengi tada po penkiu metu paraiska gali teikti?ar cia namas uzregistruotas registre -jau 5metai.ar cia vienas savininkas 5metus pragyvena jame.aciu

 3. Sveiki, ar šs įsigyti galiu tik parašęs prašymą? Ar prašymą rašant reikia nurodyti tiksliai kas ketinama įrengti? Įrenginio pavadinimas, galia ar viską turiu žinot prieš rašant prašymą. Ar užtenka sąskaitos pirkimo šs ar kažko dar prašyti pardavėjo. Pajungimo nefinansuoja, ar galiu pats pasijungti? Ar ne.

 4. Sveiki,

  Sodo namas, tinkamas gyventi (Ukmergės raj.). Deklaruota gyvenama vieta, fiziškai gyename su vyru.
  Šildymas – židinys (kūrename malkas ir briketus).
  Yra tikimybė ir galimybė pretenduoti ar net nesvarstyti; ar čia įsigijimui ar tik keitimui jau turint katilą parama?

  Pagarbiai, Indrė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų

Prekės Užklausa

0
  Krepšelis
  Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę