fbpx

Parama šilumos siurbliams 2024 metais

 

2024 metais yra numatyta skirti 4 mln. eurų paramai šilumos siurbliams iš Europos Sąjungos lėšų. Parama skirta Vidurio ir Vakarų Lietuvos gyventojams, kurie nori pasikeisti iškastinį kurą naudojančius katilus oras-vanduo šilumos siurbliais. Ši parama yra dalis iniciatyvos, kurios tikslas – skatinti energijos vartojimo efektyvumą ir mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą.

Paraiškas reikės teikti Lietuvos energetikos agentūrai (LEA). Svarbu paminėti, jog 2023 metais paramą šilumos siurbliams kuruojanti organizacija buvo Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Naują, 2024 metų paramą kuruos LEA. Jūsų patogumui atmintinę PDF formatu rasite šioje nuorodoje – parama šilumos siurbliams.

Naujos paramos sąlygos dar nėra žinomos, tačiau galite preliminariai pasiskaičiuoti tikėtiną paramos kiekį remiantis 2023 metų duomenimis, kuomet pareiškėjai, norintys pakeisti neefektyvias biomasę arba iškastinį kurą naudojančias šildymo sistemas į efektyvesnes šilumos siurblių technologijas, galėjo kreiptis dėl šios paramos. Svarbu pažymėti, kad finansinė pagalba teikiama buvo tik tiems objektams, kurie nėra prijungti prie centralizuotų šildymo sistemų.

Parama šilumos siurbliams 2024

 

Parama šilumos siurbliams 2023 metais

2023 metais kompensacija priklausė nuo įrengiamo šilumos siurblio tipo ir galios. Pavyzdžiui, kompensacija už gruntas/vanduo šilumos siurblius su integruotu boileriu preliminariai svyravo nuo ~3000 eurų už 4 kW sistemą iki ~9000 eurų už 18 kW sistemą. Oras/vanduo šilumos siurbliams su integruotu boileriu kompensacija svyravo nuo ~2000 eurų už 4 kW sistemą iki ~5000 eurų už 18 kW sistemą.

Finansavimas sudarė iki 50% tinkamų išlaidų ir buvo 3 esminės paraiškos sąlygos:

 1. Statybos darbai pastate turi būti pabaigti ir pastatas turi būti įtrauktas į VĮ Registrų centro Nekilnojamojo turto registrą ne mažiau kaip penki metai iki paraiškos teikimo datos.
 2. Naujai pastatyti ar statomi namai šiai paramai nėra tinkami.
 3. Pastatas negali būti prijungtas prie centralizuotos šilumos tiekimo sistemos.

Paraiškų pridavimo procesas buvo organizuojamas per Lietuvos energetikos agentūros (LEA) platformą. Pareiškėjai turėjo pateikti prašymą elektroniniu būdu, įskaitant visus reikalingus dokumentus ir įrodymus, patvirtinančius atitikimą nustatytiems kriterijams. Procesas taip pat apėmė finansinių sąlygų, pastato būklės ir nuosavybės teisių patikrinimą.

 

Procesas gauti parama šilumos siurbliams 2023 metais

Procesas apėmė šiuos žingsnius:

 1. Paraiškos Pildymas: Gyventojai, norintys gauti paramą, turėjo užpildyti elektroninę paraiškos formą, kuri buvo prieinama LEA interneto svetainėje nuo kvietimo teikti paraiškas pradžios. Svarbu buvo pateikti visus reikalaujamus dokumentus, įskaitant nekilnojamojo turto, kuriame planuojama įrengti šilumos siurblį, unikalų numerį ir, jei taikoma, „Vieną įmonę“ deklaraciją.
 2. Dokumentų Teikimas: Reikėjo pateikti papildomus dokumentus, tokius kaip keičiamo katilo fotonuotrauką, jei to paprašytų LEA. Tai leido įvertinti paraiškos atitikimą visiems keliamiems reikalavimams.
 3. Paraiškų Atranka: Visos pateiktos paraiškos buvo vertinamos pagal tęstinės atrankos principą, remiantis Energetikos ministerijos patvirtintomis projektų finansavimo sąlygomis ir kvietimo reikalavimais. Tik atitinkamos sąlygas paraiškos buvo patvirtinamos ir skiriamas finansavimas.
 4. Finansavimo Pradžia: Įrengimo veiklas galima buvo pradėti nuo projekto finansavimo sąlygų aprašo patvirtinimo dienos. Svarbu buvo, kad PVM sąskaita faktūra arba įsigijimo ir montavimo perdavimo-priėmimo aktas būtų išduotas ne ankstesnės kaip nustatyta projekto finansavimo sąlygose dienos.

Susisiekite ir mielai pakonsultuosime įvairiais šilumos siurblių klausimais.

Parama šilumos siurbliams 2024 metais

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų

Prekės Užklausa

0
  Krepšelis
  Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę