fbpx

Kiek elektros naudoja šilumos siurblys oras oras?

oras oras elektros sanaudos

Elektros sąnaudos turi tiesioginę priklausomybę benrai oras-oras kainai, tad svarbu suprasti kiek elektros energijos bus sunaudotą jūsų kambariui ar namui sušildyti. Tai priklauso nuo šilumos siurblio efektyvumo, kuris paprastai matuojamas naudingumo koeficientu SCOP (Seasonal Coefficient of Performance).

SCOP priklauso nuo lauko oro temperatūros. Paprastai oro šilumos siurbliai išlaiko santykinai stabilų 4-5 SCOP, kai lauko oro temperatūra svyruoja nuo -3 °C iki 10 °C. Esant švelnesniam orui, šilumos siurblys  veikia efektyviau ir jo SCOP yra didesnis, o šaltesnėmis dienomis tam pačiam šilumos kiekiui perduoti reikia daugiau darbo, todėl SCOP yra mažesnis.

Lietuvoje oras oras šilumos siurbliai pripažįstami kaip efektyvūs šildymo būdai, ypač jei juose įrengti  inverteriai, kurie pagerina SCOP ir sumažina nusidėvėjimą.

Didesnės SCOP vertės rodo didesnį efektyvumą. Šilumos siurblių oras-oras SCOP paprastai svyruoja nuo 3,5 iki 6. Kitaip sakant 6 SCOP reiškia, kad šilumos siurblys pagamina 6 šilumos energijos vienetus kiekvienam sunaudotam elektros energijos vienetui.

Norint apskaičiuoti einamąsias išlaidas, galima naudoti šią formulę:

Vidutinis metinis šildymo poreikis kWh/SCOP x 0,20 Eur.

Šios dienos elektors energijos kainas galite rasiti Ignitis puslapyje. Žemiau yra apytikslės eksploatavimo išlaidos įvairaus dydžio nekilnojamam turtui :

  • 40 m2: Vidutinis metinis šildymo poreikis 2400 kWh (imant 5 kWh/m2), numatomos einamosios išlaidos 480 Eur metams.
  • 60 m2: Vidutinis metinis šildymo poreikis 3600 kWh, Numatomos einamosios išlaidos 720 Eur.
  • 100 m2: Vidutinis metinis šildymo poreikis 6000 kWh, Numatomos einamosios išlaidos 1200 Eur.
  • 150 m2: Vidutinis metinis šildymo poreikis 9000 kWh, Numatomos einamosios išlaidos 1800 Eur.

Atkreipkite dėmesį, kad šie skaičiai yra orientaciniai, paskaičiuoti senos statybos namui, o norint tiksliai suprasti savo oras-oras  šilumos siurblio eksploatavimo sąnaudas, galime parengti asmeninį pasiūlymą pagal jūsų būsto specifikacijas.

Šilumos siurbliai “oras-oras” yra tinkami katilų keitimo programos dalyviai, suteikiančios galimybę namų savininkams gauti paramą pradinėms išlaidoms, susijusioms su šilumos siurblio “oras-oras” įrengimu, padengti. Daugiau apie paramą skaitykite straipsnyje “Parama šilumos siurbliams 2024 metais“.

Esame ekspertai šilumos siurblių ir oro kondicionierių pardavime bei montavime. Mūsų kvalifikuoti specialistai padės išsirinkti produktą labiausiai atitinkantį jūsų būsto plotą ir kitas sąlygas. Užpildykite šią formą ir pakonsultuosime nemokamai.

Kiek elektros naudoja šilumos siurblys oras oras?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų

Prekės Užklausa

0
    Krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę