fbpx

Ką verta žinoti norint įsirengti saulės elektrinę ant stogo?

Karšti Vėjai_saulės elektrinės

Saulės elektrinės – tai tvaresnis energijos naudojimo būdas bei ilgalaikėje perspektyvoje finansiškai naudingas sprendimas jums ir jūsų šeimai. Dar 2022 metų pavasarį Lietuvoje elektros energiją gaminančių vartotojų skaičius buvo perkopęs net 15 tūkstančių. Atsinaujinanti energija yra puikus būdas sumažinti elektros sąnaudas ir mėgautis mažesnėmis sąskaitomis už elektrą, todėl saulės elektrinės įrengimas fiziniams asmenims ar įmonėms tampa prioritetiniu siekiatnt sutaupyti.

Norėdami gauti Jūsų poreikius atitinkantį pasiūlmą, užpildykite saulės elektrinės motavimo formą ir mes su Jumis susisieksime.

O iki to laiko

Pasidalinsime svarbia informacija, kuri pasitarnaus norintiems įsirengti saulės elektrinę bei pasinaudoti visomis lengvatomis ir patarimais jų įsigijimo ir diegimo procese.

Kokia yra saulės elektrinių įrengimo kompensavimo tvarka?

Šiuo metu Lietuvoje saulės elektrinių įrengimui suteikiama kompensacija gali padengti iki 30-35% visų diegimo išlaidų. Ši parama galioja iki 10 kW galingumo saulės elektrinių įrengimui, o maksimali kompensacijos suma siekia 3230 Eur. Tai nereiškia, kad negalite įsirengti galingesnės elektrinės, tiesiog kompensacijai pasiekus lubas, susidariusias išlaidas turėsite padengti patys.

Norite gauti finansavimą ir prisijungti prie ESO? Nuo ko pradėti?

  1. Susisiekite su rangovu. Jis padės įvertinti, kokio maksimalaus galingumo saulės elektrinę galite įsirengti bei paskaičiuos, kokios galios elektrinės reikia pagal suvartojamą metinį elektros energijos kiekį.
  2. ESO savitarnos svetainėje užsakykite prijungimo sąlygas iš operatoriaus. ESO pateiks visą informaciją, jei pageidaujamos galios elektrinės prijungimas reikalautų papildomų išlaidų, apie tai būsite informuoti.
  3. Gavus ESO sąlygas ir sutartį bei rangovo paslaugų įkainius, turite ją pasirašyti per 90 kalendorinių dienų nuo sutarties išdavimo.
  4. Kai saulės elektrinė bus jau įrengta, rangovas pateiks dokumentus ESO. Po to, kai elektros energijos teikėjas patvirtina dokumentų tinkamumą, galėsite pradėti naudotis elektrine.

Paramos išmokėjimo tvarka dėl saulės elektrinės

Parama yra išmokama per 60 kalendorinių dienų nuo tinkamai pateiktų dokumentų ir prašymo kompensavimui gauti. Nepamirškite, saulės elektrinės turi būti įrengtos per 270 dienų nuo sutarties su ESO pasirašymo dienos.

Koks elektros įvadas reikalingas diegiant saulės elektrinę?

Nuo jūsų elektros įvado priklauso, kokio galingumo saulės elektrinę galėsite įsirengti. Jei turite vienfazį įvadą, maksimalus jūsų elektrinės galingumas gali būti iki 3,6 kW, jei name yra trifazis įvadas, tai reiškia, kad jo galingumas apibrėžia ir jūsų saulės elektrinės galingumą. Pavyzdžiui, jei trifazio įvado galingumas 5,5 kW, tuomet būtent tokio maksimalaus galingumo saulės elektrinę galite statyti namuose. Nežinote, koks elektros energijos įvadas yra jūsų namuose? Skambinkite ESO numeriu 1852.

Saulės elektrinės montavimo kryptis ir reikalingas stogo plotas?

Dėl geriausios saulės spindulių absorbcijos, elektrinės montuojamos šiomis kryptimis: į pietus, pietryčius, pietvakarius, rytus arba vakarus. Daugiausiai energijos galima sugeneruoti montuojant elektrinę pietų kryptimi ir pasukus ją apie 35 laipsnių kampu.

Turime pastebėti, kad stogo plotas yra dar vienas ribojantis parametras. Dar prieš diegimo darbus turite numatyti, kokio dydžio saulės elektrinė yra tinkama jūsų pastatui. Kaip apskaičiuoti? Ant šlaitinio namo stogo vienam kilovatui (kW) gali prireikti apie 5-6 kvadratinių metrų ploto. T.y. jei norite pastatyti 7kW saulės elektrinę, jums reikės apie 35-42 kvadratinių metrų stogo ploto.

Kokio saulės elektrinės galingumo jums reikia?

Pasidalinsime paprastu būdu, kaip apskaičiuoti saulės reikiamą saulės elektrinės galingumą pagal jūsų elektros energijos suvartojimo poreikius. Susumuokite, kiek kW elektros išnaudojate per metus, na, pavyzdžiui, 4000 kW ir šį skaičių dalinkite iš 1000. Pagal šią formulę jūsų namui reikėtų 4kW galingumo saulės elektrinės. Šis paskaičiavimas taip pat gali priklausyti nuo elektrinės montavimo krypties ir pasvirimo kampo, paklaida gali siekti iki 10 procentų.

Kokiais atvejais saulės elektrinių įsirengimas negalimas?

Saulės elektrinių įrengimui reikia gauti leidimus, kaimynų sutikimus ar net turėti tinkamą namo statusą. Net jei namas yra nuosavas, bet yra priskirtas kultūros paveldui arba stovi saugomoje teritorijoje, taip pat, kai jis priklauso dviem ar daugiau savininkų bei tai yra daugiabutis pastatas, privalomi papildomi leidimai ir sutikimai. Jų negavus, saulės elektrinės įrengti negalima.

Taigi, saulės elektrinės – tai mūsų ateities energetika, todėl raginame turinčius galimybe pasinaudoti valstybes parama ir aprūpinti savo būstą privačiai gaminama atsinaujinančia elektros energija. Tikėtina, kad žalioji pasaulio politika ilgainiui visus namų ūkis atves prie šios privalomos permainos. Turite daugiau klausimų apie saulės elektrinių įrengimą jūsų namui ar butui? Kviečiame susisiekti su „Karšti vėjai“ komanda.

Ką verta žinoti norint įsirengti saulės elektrinę ant stogo?

2 mintys apie “Ką verta žinoti norint įsirengti saulės elektrinę ant stogo?

  1. Laba diena,

    planuoju statytis saules elektrine (ESO salygos gautos 5.5KW, bandyciau ir statyti kazka apie 5.5KW), adresas Kolektyvo 130-2, Vilnius, ant pietrines stogo puses (2 aukstu kotedzas, stogas lyg ir skardinis, slaitas). Gal galetumete atsiusti pasiulyma irengimo (viskas viename, noriu galimybes matyti elektrine telefone)? Gali reiket nuleist siek tiek sniego gaudykles i apacia, ortakis yra nuo stogo i katiline kur stovi elekros dezute.

    Andrius Talacka
    andriust@gmail.com

    1. Sveiki, ačiū už išsamų užklausimą. Kadangi užklausa gauta komentarų skilyje, Jūsų patogumui pateiksime pasiūlymą el. paštu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų

Prekės Užklausa

0
    Krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę