fbpx

Oras-oras bute

Oras-oras-bute

Vienas dažniausiai užduodamų klientų klausimų yra ar šilumos siurblius oras oras galima įsirengti bute? Atsakymas yra tikrai taip, šilumos siurblius oras oras galima įsirengti bute, tačiau prieš planuojant įsirengti oras oras bute, reiktų žinoti kelis svarbius aspektus. Vienas iš jų kokius dokumentus reiktų turėti, kad įrangos netektų demontuoti?

Šilumos siurbliai oras oras bute – kokie dokumentai reikalingi?

Šilumos siurblio oras-oras arba oro kondicionieriaus montavimas daugiabučiuose turi atitikti LR daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų įstatymą. Leidimas reikalingas tada, kai kondicionieriaus ar šilumos siurblio oras oras įrengimas bute laikytinas namo išvaizdos keitimu.

Tuomet reikalinga:

 1. SLD (leidimas atlikti statinio paprastąjį remontą), kurį išduoda to miesto/rajono savivaldybės administracija. SLD leidimui gauti taip pat reikalingas įrenginio įrengimo projektas – paprastai projektas kainuoja apie 250 eur.
 2. daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų daugumos sutikimas (51 proc.) įformintas protokolu. Tai reiškia, kad Jums bus bus reiklingas ne tik Jūsų gyvenamos laiptinės 51proc. gyventojų sutikimas, o viso namo 51proc. Gyventojų sutikimas.

 

Kada šilumos siurblio oras oras įrengimas bute laikytinas namo išvaizdos keitimu?

Šilumos siurblio montavimas bute laikytinas namo išvaizods keitimu ir SLD leidimas bei projektas norint įsirengti oro kondicionierių ar šilumos siursblį oras oras bute reikalingas šiais atevejais:

 1. Kai oro kondicionierius arba šilumos siurblys oras-oras tvirtinamas ant daugiabučio šlaitinio stogo ar ant pastato plokščiojo stogo, kai įranga iškyla daugiau kaip 1 m. virš stogo parapeto;
 2. Kai oro kondicionierius arba šilumos siurblys tvirtinamas ant daugiabučio gyvenamojo pastato išorinių sienų (fasadų).

Daugiau informacijos galite rasti čia: DAUGIABUČIŲ GYVENAMŲJŲ NAMŲ IR KITOS PASKIRTIES PASTATŲ SAVININKŲ BENDRIJŲ ĮSTATYMAS.

SLD leidimas norint įsirengti oro kondicionierių nereikalingas šiais atvejais:

 1. Kai oro kondicionieriaus arba šilumos siurblio išorinis įrenginys montuojamas teisėtai įstiklintame balkone ir nekeičia statinio (daugiabučio namo) išvaizdos;
 2. Kai oro kondicionieriaus ar šilumos siurblio išorinis blokas pastatomas ant daugiabučio namo balkono grindų, jo netvirtinant prie balkono plokštės;
 3. Kai oro kondicionierius arba šilumos siurblio išorinis įrenginys statomas ant daugiabučio šlaitinio stogo ar ant pastato plokščiojo stogo, kai įranga iškyla ne aukščiau kaip 1 m. virš stogo parapeto.

Nepriklausomai ar SLD leidimas reikalingas, ar nereikalingas būtinas daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų daugumos 51proc. sutikimas protokolo forma. Protokolo forma yra laisva, pavyzdį galite rasti čia: Kaimynu_sutikimas_del_kondicionieriaus_forma.

 

Kokiame etape geriausiai yra susimontuoti šilumos siurblį oras oras bute?

Šilumos siurblį oras-oras bute geriausia įsirengti tuomet, kai oro kondicionieriaus arba šilumos siurblio oras-oras įrengimo sprendimas apgalvojamas iš anksto. Naujos statybos bute ar atliekant kapitalinį remontą, geriausias šilumos siurblio vamzdžių montavimo/išvedžiojimo laikas yra prieš atliekant vidaus patalpų apdailos darbus. Tai yra (kuomet bute atliekami elektros ir santechnikos darbai). Tokiu atveju išpjauti latakai sienose ar lubose bus paslėpti ir elektros laidai bei jungiantys vamzdeliai tarp kondicionieriaus ar šilumos siurblio oras-oras jungiančių blokų nebus matomi.

Pasibaigus vidaus apdailos darbams, šilumos siurblys orasoras bus pakabinamas, o visa „nematoma komunikacijų magistralė“ bus paslėpta sienose ar lubose. Jeigu įrenginys planuojamas montuoti jau po visų apdailos darbų, arba senos statybos bute, tuomet parenkama įrenginio montavimo vieta pagal montavimo galimybes. Kadangi įrengtuose butuose montavimo opcijų nėra daug, todėl labai svarbu pasirinkti kompetetingus specialistus, kad kiek įmanoma būtų išsaugota buto estetika.

Oras oras montavimo bute galimybės – išorinio bloko montavimo vieta

 Skirtingai negu individualiuose namuose, šilumos siurblių oras oras montavimas bute nėra toks paprastas kaip galima įsivazduoti. Esminis sprendimas – kur optimaliausia montuoti šilumos siurblio oras oras išorinį bloką?

Išorinio bloko montavimo vieta labai svarbus sprendimas, kadangi skirtingai negu oro kondicionierių, šilumos siurblių oras oras išorinį bloko nerekomenduojama montuoti balkone, kadangi šildantis šaltuoju metų laiku išorinis blokas išskiria daug kondensato, todėl kondesatą būtų sunku „surinkti“.

Tuo tarpu, oro kondicionieriaus išorinį bloką, montuoti balkone galima, nes vėsinantis, kondensatas išsiskiria vidiniame bloke ir dažnu atveju būna nuvedamas į nuotekas. Todėl jo surinkinėti ir tvarkyti nereikia. Taigi, jeigu planuojate montuotis šilumos siurblį oras oras bute, kur galima sumontuoti išorinį bloką, kad jo nereiktų prižiūrėti?

Yra keli variantai ir tai priklauso nuo to, kelintame aukšte yra Jūsu butas. Jeigu Jūsų butas yra paskutiniuose trijuose namo auštuose, tuomet viena iš montavimo opcijų yra išorinį bloką montuoti ant stogo. Tuomet įrenginio vamzdynas yra pravedamas pro ventiliacijos šachtą ir išorinis blokas pritvirtinamas ant stogo.

Kitas išorinio bloko montavimo vietos variantas – montuoti ant fasado (jeigu turite profektą ir kaimynų sutikimą). Lengviausia yra išorinį bloką sumontuoti ant fasado tuomet kai gyvenate pirmuose dviejuose aukštuose. Tokiu atveju nereikalinga papildoma įranga tokia kaip pakeliamasis bokštelis.

Oras oras montavimo kaina bute

Jeigu tai yra standartinis montavimas (montuojant tiesiai per sieną), jis nesiskiria nuo montavimo kainos gyvenamuosiuose namuose ir oras-oras montavimo kaina bute siekia apie 350 Eur. su visomis medžiagomis.

Visgi, jeigu šilumos siurblys oras oras yra montuojamas ant stogo, ar aukščiau nei antrame aukšte, montavimas yra nestandartinis ir kaina paskaičiuojama individualiai. Tokiu atveju oras-oras montavimo kaina priklausys nuo sunaudojamų medžiagų kiekio, sudėtingumo ir reikalingos papildomos įrangos tokios kaip pakeliamojo bokštelio nuoma.

Sužinoti kokia yra šilumos siurblio oras oras ar oro kondicionieriaus montavimo kaina jūsų butui nėra sudėtinga ir tai galima padaryti nuotoliniu būdu – įvertinus Jūsų būsto planą, arba atvykus apžiūrai į objektą.

Prieš įsigyjant įrangą, nesvarbu ar tai oro kondicionierius ar oras oras šilumos siurblys, visada rekomenduojame atsiųsti būsto planą kvalifikuotiems specialistams kurie profesionaliai įvertins realią situaciją ir galimybes sumontuoti įrangą, nes ne visais atvejais tai įmanoma padaryti.

Taip pat pasitaiko atvejų, kuomet žmonės išsirenka jų būstui neoptimalią įrangą – pavyzdžiui per galingą arba per silpną. Kad taip nenutiktų, reikia žinoti, kad svarbu įvertinti ne tik būsto kvadratūrą, bet ir kelintame aukšte butas, kokios klasės name jis yra ir daug kitų aspektų kurie yra svarbūs tinkamos įrangos pasirinkimui.

Kaip matote, esame ekspertai šilumos siurblių ir oro kondicionierių pardavime bei montavime. Mūsų kvalifikuoti specialistai padės išsirinkti produktą labiausiai atitinkantį jūsų poreikius. Užpildykite šią formą ir pakonsultuosime nemokamai.

Oras-oras bute

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų

Prekės Užklausa

0
  Krepšelis
  Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę