fbpx

Šilumos siurblys oras oras – apšalęs lauko blokas, ar tai normalu?

Apšalęs lauko blokas

 

Apšalęs lauko blokas, ar tai problema?

Atėjus rudeniui ir naktimis paspaudus šaltukui, dažniausiai klientų užduodamas klausimas yra ar lauko bloko apšalimas yra normalus reiškinys ir kodėl taip yra. Skubame nuraminti, kad apšalęs lauko blokas dažniausiai nėra problema ar gedimas. Tai yra  apšalimo/atsitirpinimo procesas kuris yra visiškai normalus. Rudens ir žiemos metu šilumos siurblio oras oras išorinis blokas apšąla ir vėliau atlieka atsitirpinimo funkciją – nusitirpdo susikaupusį šerkšną ir ledą, kitaip sakant atlieka jam būtiną Defrost funkciją. Kai šilumos siurbliai veikia šildymo režimu, lauko oras yra vėsus, o tuo metu išorinis blokas veikia kaip garintuvas. Esant tam tikroms temperatūros ir santykinės drėgmės sąlygoms, ant lauko bloko paviršiaus susidaro šalna. Kadangi sniego ar šalnos sluoksnis trukdo šilumos siurblio veikimui, dėl to išorinis blokas dirbs sunkiau, turės didesnę apkrovą, taigi gali kristi šilumos siurblio oras oras efektyvumas, todėl apšalimas turi būti pašalintas. Šilumos siurblys oras oras turi integruotą funkciją Defrost (atitirpinimo), be kurios jis negalėtų dirbti efektyviai.

“Defrost” funkcija leidžia įrenginiui „suprasti“, kada šilumos siurblio išorinis blokas apšalęs ir tuomet įrenginys atlieka išorinio bloko atitrpinimo funkciją. Atitrpinimo ciklo metu, pašalinama šalna ar sniegas nuo lauko bloko. Kuomet įrenginys dirba Defrost rėžime, iš išorinio bloko, pasišalina labai daug vandens (ištirpęs ledas ir sniegas). Tai yra normalu, todėl nereikėtų baimintis dėl didelio pašalinamo vandens kiekio.  Šilumos siurblys reguliariai atitirpsta, kai susidaro apšalimas. Atitirpinimo ciklas turėtų trukti tokį laiko tarpą, kad ištirptų ledas išlaikant efektyvumą. Atitirpinimo ciklo metu, šilumos siurblys tam tikrą laiką automatiškai veikia atbuline eiga., t.y šis veiksmas laikinai sušildo lauko bloką (ištirpdo apšalimą nuo lauko bloko).

 

Kas vyksta kai yra apšalęs lauko blokas ir vyksta įrenginio atitrpinimas?

Taigi kas vyksta su vidiniu įrenginio bloku, tuo metu kai apšalęs išorinis blokas ir įrenginys atlieka atitirpinimo funkciją? Kadangi įrenginys atlieka atititrpinimo funkciją – „šildo“ išorniį bloką. Tuo metu patalpoje vidinis blokas neatliks šildymo funkcijos  ir tai gali užtrukti kelias minutes, todėl nereiktų baimintis, kad įrenginys nešildo. Kai tik šilumos siurblio išorinis blokas atliks atsitirpinimo funkciją, jis iškart pradės šildyti patalpą pagal Jūsų nustatytus parametrus. Dar vienas svarbus aspektas – kuomet vyksta atitrpinimo fukcija ir galvojant, kad šilumos siurblys „nebeveikia“ nes nebepučia šilto oro į patalpą. Klaidinga yra išjungti šilumos siurblį. Išjungus įrenginį atsitirpinimo momentu ir jam pilnai neatsitirpininus, ledo sluoksnis didės ir vėliau gali prireikti mechaninių priemonių išorinio bloko atitirpinimui, kadangi šilumos siurblys gali nepajėgti atsitirpinti. Kada visgi reiktų kreiptis į specialistus? Jeigu įrenginys yra nuolat apšalęs ir šildo nepakankamai, tuomet kreipkitės į įrenginį montavusią įmonę ar į mūsų Karšti vėjai specialistus ir mes atsakysime į visus Jums rūpimus klausimus. Kondicionierių priežiūra kaip ir bet kokio įrenginio yra būtina, kad įrenginys tiek vasaros tiek žiemos metu veiktų nepriekaištingai.

 

 

 

Šilumos siurblys oras oras – apšalęs lauko blokas, ar tai normalu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų

Prekės Užklausa

0
    Krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę