fbpx

Šilumos siurblys oras-oras ir oro kondicionierius – kuo jie skiriasi?

silumos siurblys oras oras ir oro kondicionierius. Kuo jie skiriasi?

Šaltą žiemos vakarą ar karštą vasaros dieną praleidžiamą namuose turbūt ne kartą esate pagalvoję apie įrenginį, kuris sušildys arba atvėsis jūsų namus. Tačiau kiekvieną kartą ieškodami įrenginio susiduriate su klausimais: kokį įrenginį įsirengti? kuo jie skiriasi? kuris yra geresnis? Karšti Vėjai atsakys į jūsų klausimus ir padės išsirinkti, kuris geresnis jūsų situacijai: šilumos siurblys oras-oras ar oro kondicionierius.

Esminis šių abiejų įrenginių skirtumas – šildymo efektyvumas

Tiek šilumos siurbliai oras-oras, tiek oro kondicionieriai turi du blokus: išorinį ir vidinį, ir abu atlieka tas pačias šildymo ir vėsinimo funkcijas. Oro kondicionierių montavimas ir šilumos siurblių oras oras motavimas taip pat nesiskiria. Tačiau esminis abiejų įrenginių skirtumas yra šildymo efektyvumas, kuris svarbus šaltuoju sezonu.

Šilumos siurblių oras-oras veikimo principas: išorinis įrenginys perduoda šilumą į patalpos viduje esantį bloką, paimdamas ją iš lauko, taip patalpų viduje pradeda vykti šildymo procesas, kitaip sakant lauko blokas geba išgauti šiluminę energiją iš aplinkos oro ir freono pagalba perduoda ją į vidinį įrenginį – taip pradedamas patalpų šildymo procesas. Šilumos siurbliai lyginant su oro kondicionieriais dirba žymiai efektyviau (palyginus EER ir COP rodiklius),  naudoja mažiau elektros šildant (įvertinus elektros suvartojimo santykį), efektyviau šildo žemesnėse temperatūrose (įvertinus technines savybes ir galios produktyvumą).

Oro kondicionierių šilumokaičių paviršiai yra pritaikyti veikimui šaldymo režimu, todėl oro kondicionierius efektyviausiai šildymo režime gali veikti, kai lauke oro temperatūra siekia iki -15°C, tačiau svarbu žinoti, kad iki -15°C jie efektyviai veikia tuomet, kai yra įmontuotas lauko bloko dugno pašildymo tenas, jeigu tokio nėra, tuomet oro kondicionieriaus šildymui nerekomenduojama naudoti prie minusinės temperatūros, tuo tarpu šilumos siurbliai oras-oras dėl savo techninių savybių gali efektyviai šildyti esant net iki -35°C temperatūros.

Šilumos siurblys ar oro kondicionierius – techninės savybės

Šilumos siurblių oras-oras techninių savybių pranašumai, lyginant su oro kondicionieriais:

  • 2-3 kartus didesnis išorinio bloko šilumokaitis;
  • produktyvesnis išorinio bloko ventiliatorius;
  • galingesnis kompresorius karterio pašildymo tenas;
  • kompresorius su dvipakopiu šaltnešio slėgimu;
  • išorinis blokas turi dugno pašildymo teną.

Šilumos siurblių oras-oras funkcionalumo pranašumai, lyginant su oro kondicionieriais:

  1. Didesnis pasisavinamos šilumos kiekis iš aplinkos;
  2. Efektyvesnis veikimas prie žemesnės aplinkos/oro temperatūros.
  3. Didesnis COP (našumo koeficientas).

Wi-Fi privalumas sistemose

Šilumos siurblys oras-oras ar oro kondicionierius patogiai valdomi nuotoliniu būdu. Wi-Fi belaidžio ryšio technologija integruota kondicionieriuose arba šilumos siurbliuose gali būti didelis privalumas sodybose, mobiliuose nameliuose, garažuose ar kitose patalpose, kur reikia palaikyti tik norimą temperatūrą arba pašildyti ar atvėsinti patalpas tik prieš atvykstant į jas. Tereikia tik mobiliojo ryšio priemonės (išmaniems įrenginiams pritaikytos programėlės ir Wi-Fi valdiklio, kuris dažniausiai yra integruotas įrenginyje).

Wi-Fi valdiklis – išmanusis termostatas, kurį sujungus su kondicionieriumi ar šilumos siurbliu, galima valdyti nuotoliniu būdu mobiliuoju telefonu. Programėlės pagalba galima reguliuoti įrenginio įjungimą, išjungimą, temperatūrą, režimą, matyti esamą temperatūrą ir drėgmę patalpoje.

Wi-Fi valdikliai su įrenginiais gali būti suderinti 3 variantais:

  • Wi-Fi gamykliškai integruotas įrenginyje;
  • Wi-Fi kaip priedas, kurį galima integruoti įrenginyje;
  • Wi-Fi kaip savarankiškas priedas, kai įrenginys yra senesnio modelio.

Wi-Fi yra privalumas, tačiau šis funkcionalumas padidina ir oras-oras kainą. Taigi prieš renkantis įrenginį, svarbu pagalvoti apie papildomus funkcionalumas, tačiau dar svarbiau nuspręsti dėl pagrindinio prietaiso tikslo – ar jis bus naudojamas vėsinimui, ar ir šildymui prie minusinės tempratūros. Dažnu atveju, kai klientai montuojasi oro kondicionierių vasaros metu, pripranta prie šio įrenginio teikiamo komforto, todėl šį įrenginį dažniausiai naudoja ne tik vėsinimui vasarą, bet taip pat rudenį ir pavasarį patalpoms pašildyti ir dažnai norėtų naudoti kaip papildomam šildymui žiemą, tačiau norint šildytis žiemą, reikėtų apsvartyti šilumos siurblio oras-oras pasirinkimą. Oro kondicionierius puikus pasirinkimas ir sprendimas, jei pagrindinis poreikis – namų vėsinimas arba praktiškas sprendimas, kai namuose reikalingas papildomas šildymas, kuomet šildymosi poreikis yra sezoninis ir trumpalaikis ankstyvą rudenį ir pavasarį. Jei visgi išsirinkti yra sunku, jums gali padėti mūsų Karšti Vėjai komanda.

Šilumos siurblys oras-oras ir oro kondicionierius – kuo jie skiriasi?

4 mintys apie “Šilumos siurblys oras-oras ir oro kondicionierius – kuo jie skiriasi?

  1. Sveiki, remontuoju sodo namuką, kelsimės ten gyventi nuolat. Yra 3 nelabai dideli kambariai (po 14-15 kv. m): pirmame, antrame aukšte ir priestate (vietoj buvusio garažo). Dviejuose kambariuose (ne priestate) yra židiniai, kurie puikiai veikia ir žiemą tikrai bus naudojami bent kažkiek pasišildyti. Sakykite, ką patartumėte įsirengti šiuose 3 kambariuose – ar oro kondicionierius, ar visgi oras-oras siurblius? Vasarą šaldymo funkcija bus labai aktuali.

    1. Sveiki, reiktų daugiau informacijos, tačiau vertinant, jog tai yra namelis kuriame planuojate gyventi, rekomenduotume montuotis oras oras šildymo sistemą. Žiemą kuomet nebūsite namuose galėsite pasišildyti nuotoliniu būdu ir namai neatvės kuomet nėra šildomi pečiumi. Šie įrenginiai tiek šildys žiemą, tiek vėsins vasarą. Dėl išsamesnės konsultacijos galite susisiekti 860318385.

  2. Sveiki turiu nama gerai apsildintas, norejkau pasiklausti ka geraiu montuoti oras-oras ar oro kondicionierius, kas butu ekonomiskiau, kokio galingumo reiktu ir kiek panasiai sunaudojama elektros, siuo metu sildoma dujomis per metus vidutiniaksi sunaudojama apie 700m3
    1 aukstas 10x6m dydis tai butu virtuve su svetaine
    2 aukstas du kambarai panasiai 5x6m,
    3 ausktas trikampio fromos palepe bet patalos gyvenamos, bet ten dar tvarkoma ar imanoma po keliu metu dar prijungti extra sistema ?

    1. Sveiki, ačiū už išsamią užklausą. Jūsų atveju dujų suvartojimas pagal būsto kvadratūrą tikrai nėra didelis, todėl vėsinimui ir pasišildymui pavasarį ir rudenį rekomenduotume montuotis oro kondicionierius (jie yra šiek tiek pigesni negu oras oras). Pirmame ir antrame aukšte galima montuoti klasikinius sieninius oro kondicionierius, o palėpėje viena iš galimybių yra sumontuoti konsolinį oro kondicionierių (jie yra pritaikyti patalpoms kur neįmanoma sumontuoti lubinio oro kondicionieriaus).
      1 aukštui Jums reikia 5kW oro kondicionieriaus. Pvz.: Gree Pular
      2 aukštui 2×2,5 kW pvz. Gree Pular
      3 aukštui reikia patikslinimo kokia patalpos kvadratūra.
      Numatyti montavimą multi-split sistemos (kuomet jungiasi keli vidiniai blokai) įmanoma, tačiau reikia įvertinti Jūsų būsto planą.
      Išsamesniam pasiūlymui gauti planą galite atsiųsti info@karstivejai.lt arba susisiekti telefonu 860318385.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Į viršų

Prekės Užklausa

0
    Krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę